Conducerea Societatii Romane de Genetica Medicala

Membrii Consiliului SRGM
2014-2018

 Consiliu SRGM

Functia  Numele si prenumele  Adresa E-mail
Presedinte Executiv SRGM  PUIU Maria  maria_puiu@umft.ro
Presedinte anterior 2010-2014  PUIU Maria  maria_puiu@umft.ro
Presedinte anterior 2006-2010  POP Victor Ioan  gen.med.cj@gmail.com
Presedinte de Onoare SRGM  COVIC Mircea  covicmircea@astralnet.ro
Vicepresedinte SRGM  GORDUZA Vlad  vgord@mail.com
Vicepresedinte SRGM  PLAIASU Vasilica  vasilica.plaiasu@gmail.com
Vicepresedinte SRGM  IOANA Mihai  mihaiioana_romania@yahoo.com
Vicepresedinte SRGM  POPP Radu  radupopp2001@yahoo.com
Vicepresedinte SRGM  JURCA Claudia  claudiajurca70@yahoo.com
Secretar SRGM  CHIRITA-EMANDI Adela  secretariat@srgm.ro
Trezorier SRGM  FARCAȘ Simona  sfarcas2004@yahoo.com
Presedinte - filiala Bucuresti  RĂDOI Viorica  viorica.radoi@yahoo.com
Presedinte - filiala Bihor  BEMBEA Marius  bembea@yahoo.com
Presedinte - filiala Cluj  AL-KHZOUZ Camelia  alkhzouz@yahoo.com
Presedinte - filiala Dolj  BURADA Florin  buradaflorin@gmail.com
Presedinte - filiala Iasi  RUSU Cristina  abcrusu@gmail.com
Presedinte - filiala Sibiu  MARCHIAN Sanda  sanda.marchian@ulbsibiu.ro
Presedinte - filiala Timis  STOICANESCU Dorina Livia  dstoicanescu@gmail.com

Comisiile Societatii Romane de Genetica Medicala

Numele Comisiei Coordonatori Membri e-mail
 Comisia
 Educatie

Prof. Dr. Victor Ioan Pop
Dr. Horia Constantin Stanescu

ivpopro@yahoo.com
h.stanescu@ucl.ac.uk 

Prof. Dr. Maria Puiu
Prof. Dr. Emilia Severin
Prof. Dr. Sanda Marchian
Conf. Dr. Vlad Gorduza
Conf. Dr. Cristina Rusu
Conf. Dr. Dorina Stoicanescu
As. Dr. Viorica Radoi
Dr. Monica Cristina Panzaru
Dr. Florina Nedelea
Dr. Florin Burada
maria_puiu@umft.ro
severin.emilia@umf.ro
sandamarchian@yahoo.com
vgord@mail.com
abcrusu@gmail.com
dstoicanescu@yahoo.com
viorica.radoi@yahoo.com
monica.panzaru@yahoo.com
inanedelea@yahoo.co.uk
florinburada2000@yahoo.com


Comisia
Genetica Clinica

Conf. Dr. Cristina Rusu

abcrusu@gmail.com

Prof. Dr. Marius Bembea
Dr. Elena Emanuela Braha
Dr. Mihai Gafencu
Dr. Lacramioara Ionela Butnariu
Dr. Vasilica Plaiasu
Dr. Camelia Al-Khzouz
Dr. Simona Bucerzan
Dr. Magdalena Budisteanu
Dr. Amelia Dobrescu
Prof. Dr. Maria Puiu

bembea@gmail.com
elenabraha@yahoo.com
mgafencu@umft.ro
lacrybutnariu@yahoo.com

vasilica.plaiasu@gmail.com
alkhzouz@yahoo.com
bucerzansimona@yahoo.com
magda_efrim@yahoo.com
amelia_dobrescu@yahoo.com
maria_puiu@umft.ro

Comisia
Citogenetica

Prof. Dr. Vlad Gorduza

vgord@mail.com

Dr. Mariela Militaru
Dr. Cristina Gug
Dr. Cristina Anemari Popa
Dr. Claudia Banescu
Dr. Atasie Diter
Dr. Florina Nedelea
Dr. Simona Farcas
Dr. Lavinia Caba
Dr. Diana Miclea
Dr. Aurora Arghir
Dr. Vasilica Plaiasu
Dr. Georgeta Cozaru
Dr. Anca Mitroi
dr.mariela.militaru@gmail.com
dr.cristina.gug@gmail.com
dr.popacristina@gmail.com
claudia.banescu@rrml.ro
diter_ro@yahoo.com
inanedelea@yahoo.co.uk
sfarcas2004@yahoo.com
lavinia_zanet@yahoo.com
bolca12diana@yahoo.com
aurora.arghir@ivb.ro
vasilica.plaiasu@gmail.com
drcozaru@yahoo.com
ank_mitroi@yahoo.com
Comisia
Genetica Moleculara

Dr. Daniela Iancu
Dr. Radu Popp

srgmbucuresti@gmail.com
radupopp2001@yahoo.com

 

Prof. Dr. Mixich Francisc
Dr. Mihai Ioana
Dr. Popescu Roxana
Dr. Andreea Tutulan Cunita
Dr. Nicoleta Andreescu
Dr. Simona Dumitriu
Prof. dr. Natalia Cucu
mixich04@yahoo.com
mihaiioana_romania@yahoo.com
popescurxn@yahoo.com
andreea_cunita@yahoo.com>
nicollandreescu@yahoo.com
dumitriusimona@yahoo.com
nataliacucu@gmail.com

Comisia
Relatii Publice Nationale si Internationale

 

 

Prof. Dr. Maria Puiu

maria_puiu@umft.ro

Conf. Dr. Dorina Stoicanescu
Conf. Dr. Cristina Rusu
Dr. Horia Stanescu
Bioch. Dr. Carmen Constantinescu
Dr. Rodica Dragotoiu
Dr. Adela Chirita Emandi

dstoicanescu@yahoo.com
abcrusu@gmail.com
h.stanescu@ucl.ac.uk

gugumi2002@yahoo.com
adela.chirita@umft.ro

Comisia
Bioetica

Prof. Dr. Marius Bembea

bembea@gmail.com

Dr. Ligia Barbarii
Dr. Elena Braha
Dr. Georgeta Camelia Cozaru
Dr. Victoria Cret
Dr. Iancu Cristian-Bogdan
Dr. Atasie Diter
Dr. Radu Popp
ligia.barbarii@gmail.com
elenabraha@yahoo.com
drcozaru@yahoo.com
victoria_cret@yahoo.com
bogdan.iancu@legmed.ro
diter_ro@yahoo.com
radupopp2001@yahoo.com

Sponsori

Parteneri